Skip to main content

Ranking Hoteli w Wiśle - zobacz najlepsze miejsca

Blog

Hotel Wisła

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

15 największych miast ze względu na liczbę ludności w Niemczech

Dodaj komentarz

Niemcy posiadają ponad 83 mln mieszkańców . Jakrozwinięte państwa znacząca wszystkie wysokie z nich żyje w miastach. Duże metropoli mają naprawdę dużo ciekawych atrakcji do niektórych miejsc.

Miasta miasta w Niemczech

Berlin - stolica

Największe miasto w mieście liczy 3,6 mln mieszkańców, mimo rosnących czynszów metropolia cały czas się rozwija. Turystom oferuje takie zabytki jak Brama Brandenbusrka, czy wieżę telewizyjną na Alexanderplatz. Warto również przespacerować się firma Friedrichshain, lub urokliwą Prenzlauer Berg.

Hamburg - 1,8 mln

Miasto portowe, na miejsce odwiedzane przez turystów. Tutaj znajduje się jeden z organizacji Kościołów w Europie - Kościół Główny św. Michała. Z wierz na widok na widok na całe miasto. W tym miejscu obowiązkowo trzeba zaliczyć tunel pod Łabą lub wybrać się na któryś z musicali.

Monachium - 1,5 mln

Stolica Bawarii słynie z Octoberfest, jednak ma do zaoferowania o wiele więcej. W mieście znajduje się Pałac Nymphenburg i zamek Neuschwanstein, którego zwiedzanie zajmuje cały dzień.

Kolonia - 1,09 mln

Miasto nad Renem jest kojarzone z karnawałem i kolorowymi tancerzami. Odwiedzając je poza imprezowym szaleństwem, warto zajrzeć do katedry, która jest 3 najwyższym kościołem na świecie.

Frankfurt nad Menem - 753 tys.

Port lotniczy, Europejski Bank Centralny i siedziby największych międzynarodowych korporacji przyciągają ludzi z całego świata tworząc tygiel kulturowy. W mieście warto zwiedzić ratusz, Skyline i Wybrzeże Muzeów.

Stuttgart - 635 tys.

W mieście swoje siedziby mają Porsche i Mercedes-Benz, które otworzyly muzea poświęcone swoim markom. Centrum miasta charakteryzuje się klasyczną architekturą.

Düsseldorf - 619 tys.

Starówka liczy 260 pubów, niektóre z nich posiadają własne browarnie i unikalne przepisy na piwo. Ulica handlowa Königsallee należy do najpopularniejszych w Europie.

Lipsk - 588 tys.

Miasto dzięki niskim czynszom przyciąga artystów z całych Niemiec. W centrum większość z nich ma własne pracownie. Duże parki Clara-Zetkin-Park czy Auwald, służą do kreatywnego spędzania czasu wolnego.

Dortmund - 587 tys.

Mimo dużych zniszczeń spowodowanych II wojną światową w mieście wciąż można znaleźć zabytkowe budynki przemysłowe.

Essen - 583 tys.

Znajduje się tutaj zabytkowa kopalnia węgla - Zeche Zollverein oraz Stara Synagoga, która przetrwała II wojnę światową.

Brema - 569 tys.

Stolica najmniejszego kraju związkowego, zwykle jest kojarzona z pomnikiem 4 Muzykantów.

Drezno - 555 tys.

Nazywana też Florencją nad Łabą, znajduje się tu wiele muzeów i obiektów sztuki, które przyciągają turystów.

Hanower - 532 tys.

Targi teleinformatyczne przyciągają specjalistów z całej Europy, z drugiej strony Ogrody Królewskie przypominają o starach miasta.

Norymberga - 518 tys.

Jarmark Christkindlesmarkt i pierniczki gotowe, że w okresie Bożonarodzeniowym trzeba rezerwować z miesięcznym okresem.

Duisburg - 499 tys.

Miasto o przemysłach teraz szczyci się zużywa na świecie portem rzecznym

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Masz pytanie?

Chętnie na nie odpowiemy. Przejdź na stronę kontaktową i wybierz najwygodniesjszą dla siebie metodę kontaktu. Czekamy na Ciebie!