Skip to main content

Ranking Hoteli w Wiśle - zobacz najlepsze miejsca

Blog

Hotel Wisła

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Numery międzynarodowe dla poszczególnych państw Europy

Numery kierunkowe umożliwiają wykonywanie połączeń telefonicznych za granice. Dzięki nim połączenie może być realizowane do właściwego miejsca i kraju. Numery kierunkowe dla danych państw są stałe i nadawane są państwu przez międzynarodową instytucję ITU, czyli Międzynarodowy Związek Komunikacyjny. Dzięki temu, że każde państwo ma inny numer kierunkowy, kontakty międzynarodowe mogą być możliwe. ITU jest odpowiedzialne za standaryzację połączeń telefonicznych. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie połączeń, według specjalnych numerów kierunkowych. W tym artykule przedstawimy jakie numery kierunkowe obowiązują w Europie.

numery miedzynarodowe

Jak dzwonić z wykorzystaniem numeru kierunkowego?

Jeżeli planujemy wykonać telefon do innego państwa, leżącego w Europie przy pomocy telefonu stacjonarnego, to całą procedurę należy zacząć od wybrania dwa razy zero (00). Następne trzeba wprowadzić właściwy numer kierunkowy dla danego państwa. Po wprowadzeniu na początku tych dwóch wartości możemy teraz wprowadzić właściwy numer naszego odbiorcy. 

Jeżeli połączenie, które wykonujemy do innego państwa europejskiego, będzie realizowane za pomocą telefonu komórkowego, to zaczynamy od wprowadzenia na klawiaturze plusa. Następne wprowadzamy poprawny numer kierunkowy danego państwa i przechodzimy do wprowadzania numeru odbiorcy. 

Dzwonienie do krajów znajdujących się w Unii Europejskiej zostało już jakiś czas temu wystandaryzowane, dlatego nie powinniśmy ponieść wysokich kosztów za takie połączenia. 

Numery kierunkowe telefonów w EU

Każdy w europejskich krajów ma przypisany swój numer kierunkowy, który jest niezmienny. Wszystkie numery kierunkowe do państw europejskich wymienimy teraz poniżej:

Albania 355, Austria 43, Chorwacja 385, Belgia 32, Bułgaria 359, Cypr 357, Niemcy 49, Czechy 420, Dania 45, Hiszpania 34, Francja 33, Estonia 372, Finlandia 358, Wielka Brytania 44, Grecja 30, Węgry 36, Włochy 39, Luksemburg 352, Irlandia 353, Litwa 370, Łotwa 371, Holandia 31, Malta 356, Portugalia 351, Polska 48, Szwecja 46, Słowacja 421, Słowenia 386, Islandia 354, Norwegia 47, 

Dzwonienie z zagranicy do Polski

Dzwoniąc za granicę z Polski, trzeba wprowadzać numer kierunkowy. Podobnie jest, dzwoniąc w drugą stronę. Polska także ma swój numer kierunkowy, który trzeba wprowadzić, gdy dzwonimy z zagranicy. Procedura wygląda dokładnie tak samo jak wcześniej wspominaliśmy. Dzwoniąc do Polski z zagranicy, trzeba posłużyć się numerem kierunkowym 48

Dzwonienie poza granice europy

Numery kierunkowe nie obowiązują tylko w Europie. Dzwoniąc do państwa położonego poza granicami Eurropy, również trzeba użyć dedykowanego temu państwu numeru kierunkowego. Listę numerów kierunkowych, które obowiązują w każdym państwie na świecie, można z łatwością znaleźć w Internecie. Trzeba jednak mieć na uwadze, że takie połączenia mogą za sobą nieść olbrzymie koszty za rozmowę. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Bardzo fajnie przygotowany poradnik. Warto mieć z tyłu głowy takie punkty, które warto brać pod ...
Rzeczywiście po tym opisie wydaje się, że księgowość w przypadku hoteli to zupełnie inna bajka. ...
Nigdy nie byłam w Tarnowie i faktycznie te wskazówki odnośnie miejsca noclegu będą pewnie pomocne ...
Jestem zakochany w Gorcach. Te góry zawsze były bliskie mojemu sercu, już od najmłodszych lat. ...
Świetny wpis! Bardzo dużo się z niego dowiedziałem o sushi i etyce spożywania posiłków z ...

Masz pytanie?

Chętnie na nie odpowiemy. Przejdź na stronę kontaktową i wybierz najwygodniesjszą dla siebie metodę kontaktu. Czekamy na Ciebie!