Hotel Wisła - tanie noclegi w Nowym Sączu

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Blog

Hotel Wisła

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Instalacje fotowoltaiczne na dachach hoteli

Rachunki za prąd mogą okazać się zmorą każdego biznesu. Problem jest jeszcze bardziej poważny w przypadku firm remontowych, produkcyjnych czy budowlanych, ale także takich, których działalności oparta jest na odzianiu usług związanych z zakwaterowaniem lub gastronomią. Wydatki w tym zakresie i tu mogą być bardzo wysokie, co właściciel biznesu musi wziąć pod uwagę.

Fotowoltaika montowana przez firmę APP Energy z Lublina

Czym są panele fotowoltaiczne?

Coraz większą popularnością w naszym kraju cieszą się panele fotowoltaiczne na dachu hotelu, szczególnie w regionach popularnych wśród turystów. To właśnie tam hotele, pensjonaty i prywatne kwatery cieszą się szczególnie dużą popularnością zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. Aby obniżyć koszty zużycia energii elektrycznej w przyszłości montuje się panele fotowoltaiczne w hotelu, które skutecznie wprowadzają oszczędności. Zaradni właściciele i zarządcy domów turystycznych już dziś decydują się zainwestować w kolektory, które pozwolą na konwersję promieni słonecznych na energię elektryczną, a co za tym idzie, ograniczą potrzebę korzystania z usług zewnętrznych dostawców prądu.

panele fotowoltaiczne w hotelach montowane przez firmę APP Energy

Dotacje unijne

Hotel z panelami fotowoltaicznymi to dziś widok, który nikogo nie dziwi. Liczna ośrodków turystycznych korzystających z takiej opcji rośnie z roku na rok. Szczególną popularnością cieszą się dotacje unijne na instalację paneli. Z dofinansowania korzystają zarówno osoby prywatne, jak i właściciele firm, w tym turystycznych. Aby dowiedzieć się więcej na temat możliwości otrzymania wsparcia finansowego, należy odwiedzić swój urząd gminy. Coraz więcej firm zajmujących się instalacją kolektorów oferuje także pomoc w załatwieniu formalności związanych zarówno z trzymaniem dotacji jak i podpisaniem odpowiednich dokumentów z zakładem energetycznym. Również dzięki tego rodzaju usługom fotowoltaika staje się coraz bardziej powszechna. Czas realizacji zamówienia wraz z uzyskaniem wsparcia z funduszy unijnych jest coraz krótszy, a właściciele hoteli i pensjonatów nie muszą martwić się o stanie w kolejkach w urzędzie, wypełnianie wniosków oraz inne procedury.

Odpowiedzialność społeczna przedsiębiorstw

Nie bez znaczenia jest fakt, że w dzisiejszych czasach przedsiębiorcy pragną być postrzegani jako odpowiedzialni społecznie. Z tego też powodu wielu właścicieli przedsiębiorstw przyjmuje postawę proekologiczną. Dzięki temu rozwiązania takie jak segregowanie odpadów, oszczędzanie wody czy właśnie instalacje fotowoltaiczne są tak popularne. W końcu wykorzystywanie energii słonecznej to nie tylko właściwa droga do oszczędzania, ale także przejaw troski o przyszłość naszej planety. Co więcej, wymagający turyści indywidualni, a także klienci biznesowi, zwracają uwagę nie tylko na cenę i warunki zakwaterowania, ale także na to, kto zarządza danym miejscem i w jaki sposób. Nikogo więc nie dziwi, że takie szczegóły jak wykorzystywane źródło energii elektrycznej to kwestie coraz bardziej istotne.

Masz pytanie?

Chętnie na nie odpowiemy. Przejdź na stronę kontaktową i wybierz najwygodniesjszą dla siebie metodę kontaktu. Czekamy na Ciebie!