Skip to main content

Ranking Hoteli w Wiśle - zobacz najlepsze miejsca

Blog

Hotel Wisła

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Coraz więcej Słowaków kupuje domki holenderskie w Polsce

Dodaj komentarz

Osoby, które chcą w trakcie urlopu zagwarantować sobie komfort i wygodę, często decydują się na zakup domku holenderskiego. Na rynku dostępne są liczne warianty tego rozwiązania — dzięki temu każdy użytkownik może znaleźć model, który będzie idealnie dopasowany do jego potrzeb. Coraz częściej na zakup domku mobilnego w naszym kraju decydują się również klienci z sąsiednich państw, na przykład Słowacy. Czym jednak spowodowana jest popularność tego sprzętu? I jak wyglądają praktyczne aspekty jego użytkowania?

Jakie zalety ma domek holenderski?

Domek mobilny to miejsce, w którym możemy spędzić urlop wraz z całą rodziną, unikając przy tym opłat za usługi noclegowe. Warto podkreślić, że jego zakup jest wydatkiem jednorazowym, a koszty, związane z utrzymaniem, są znikome. Ponadto konstrukcja tego typu jest niezwykle wytrzymała, możemy więc liczyć, że będzie nam ona służyć przez długie lata. Obecnie domki mobilne są też często ocieplone i wyposażone w ogrzewanie, dzięki czemu mogą być używane również jesienią i zimą. Ich rozmiary są przy tym niezwykle zróżnicowane — na rynku znajdziemy zarówno modele przeznaczone dla jednej lub dwóch osób, jak i takie, które mogą pomieścić całą rodzinę, wraz z licznym gronem jej przyjaciół.

Prečo sa oplatí kúpiť holandský domček?

Mobilný domček je skvelým miestom pre rodinnú dovolenku, kde môžeme uniknúť nákladom na ubytovanie. Treba zdôrazniť, že jeho kúpa je jednorazový výdavok a náklady na jeho udržiavanie sú minimálne. Okrem toho, táto konštrukcia je veľmi odolná, takže môžeme očakávať, že nám bude slúžiť mnoho rokov. V súčasnosti sú mobilné domčeky často zateplené a vybavené kúrením, takže ich možno používať aj na jeseň a v zime. Ich veľkosti sú veľmi rôznorodé — na trhu nájdete modely určené pre jednu alebo dve osoby, ako aj také, ktoré dokážu ubytovať celú rodinu a mnoho jej priateľov.

Gdzie i jak posadowić domek holenderski?

Domek holenderski jest co prawda mobilny, jednak jego samodzielny transport nie wchodzi w grę. Nie jest on pojazdem dopuszczonym do poruszania się po drogach publicznych. Przewiezieniem go na miejsce, w którym zostanie posadowiony, musi więc zająć się dysponująca odpowiednim sprzętem firma. Oczywiście powinniśmy również mieć prawo do terenu, na którym ma on stanąć. Możemy go kupić, jednak nie należą do rzadkości również sytuacje, gdy właściciel domku podpisuje jedynie umowę dzierżawy działki.

Czym kierować się przy zakupie domku mobilnego?

Przy wyborze konkretnego modelu domku holenderskiego warto kierować się jego dopasowaniem do naszych potrzeb. Kluczowe znaczenie ma przede wszystkim jego ocieplenie oraz system ogrzewania — o ile oczywiście chcemy używać tego rodzaju noclegu jesienią i zimą. Warto też zastanowić się, ile osób będzie z niego korzystać, od tego zależeć powinna bowiem jego powierzchnia. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zamówienie domku według spersonalizowanego projektu. Jest to idealne rozwiązanie wówczas, gdy potrzebujemy produktu nietypowego.

Domki mobilne dla Słowaków

Dlaczego Słowacy kupują domki holenderskie w naszym kraju?

Wśród klientów polskich firm, zajmujących się sprzedażą domków mobilnych, coraz większą grupę stanowią mieszkańcy Słowacji. Jest to spowodowane kilkoma czynnikami. Przede wszystkim w rejonach, położonych przy granicy z tym krajem, zlokalizowane są siedziby największych w Polsce przedsiębiorstw z tej branży. Z racji, że nasz rynek jest bardzo konkurencyjny, muszą one oferować klientom produkty i usługi na najwyższym poziomie. Słowacy chwalą sobie również rozbudowaną ofertę polskich przedsiębiorstw i fachową obsługę. Nie bez znaczenia jest również fakt, że bardzo często zakup domku w naszym kraju jest dla nich po prostu opłacalny.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Masz pytanie?

Chętnie na nie odpowiemy. Przejdź na stronę kontaktową i wybierz najwygodniesjszą dla siebie metodę kontaktu. Czekamy na Ciebie!